Sposób na odpady budowlane

Czego nie można zrobić?

Do odpadów budowlanych i remontowych zaliczamy między innymi : druty, kable, gruz, tapety, papę, eternit, puszki po farbach, folie , plastiki, styropian, złom  i wiele innych materiałów szczególnie niebezpiecznych dla środowiska naturalnego. Wywóz takich śmieci w nieodpowiednie miejsce oraz ich niewłaściwa utylizacja wiąże się nie tylko z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska ale  sporymi karami finansowymi. Ulokowanie śmieci tego typu w kontenerach przeznaczonych na odpady komunalne jest również nieodpowiednie, gdyż na wysypiskach śmieci takie pozostałości po remoncie długo będą się rozkładać i emitować groźne substancje do atmosfery, gleby oraz wód gruntowych.

 

Należy tez pamiętać, że palenie takich śmieci na własną rękę w piecu czy na ognisku ma się nijak do utylizacji w wyspecjalizowanych placówkach do przetwarzania odpadów. Podczas palenia tworzyw sztucznych, do atmosfery emitowane są silne zanieczyszczenia i substancje te powodują groźne choroby u ludzi , roślin i zwierząt.  Coraz częściej zauważa się, że osoby decydują się na indywidualne usuwanie odpadów budowlanych, zwłaszcza na obrzeżach miast i wsi. Takie działanie skutkuje wysokimi karami finansowymi, dlatego nie warto tego robić na własną rękę.

 

W sytuacji gdy zalegają nam odpady poremontowe warto zwrócić się do profesjonalnej ekipy TomGruz, która błyskawicznie pozbędzie się niechcianych śmieci z miejsca prac remontowo-budowlanych. W trosce o środowisko naturalne i o Twoją kieszeń ekipa TomGruz dokłada wszelkich starań w świadczeniu usług najwyższej jakości.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Seofuture 2022.
Projekt i wykonanie - Seofuture.pl